PEREŁKA PODKARPACIA

ZOBACZ JAK WIELE OFERUJE

Przysietnica / Brzozów

306957Powiat brzozowski leży w środkowej części województwa podkarpackiego, w obrębie Pogórza Dynowskiego, na obszarze pomiędzy rzekami San, Stobnica i Wisłok. Miasto Brzozów znajduje się na trasie wiodącej z centrum kraju w Bieszczady, 50 km na południe od Rzeszowa i 20 km na północ od Sanoka.

 

Na terenie powiatu znajdują się bogate złoża leczniczych wód solankowych. Odbywa się tu produkcja wód mineralnych magnezowo-wapniowych (BRZOZÓW-ZDRÓJ PLUS).

 

Powiat ma do zaoferowania wiele walorów turystycznych, zwłaszcza w dziedzinie turystyki kwalifikowanej. Liczne zabytki znajdują się na „Szlaku architektury drewnianej”. Przebiegają tu oznakowane szlaki piesze i ścieżki rowerowe. Duże walory wędkarskie oferują rzeki San i Wisłok oraz liczne potoki pstrągowe.

 

Brzozów jest znany z posiadania dworca kolejowego, mimo braku torowiska. Budowa planowana była jeszcze za czasów zaboru austriackiego, ale nie została zrealizowana. „Kolejowy honor” Brzozowa uratował Ośrodek Wypoczynkowo-Turystyczny „Czardworek” w Przysietnicy z „dworcem kolejowym” z regularnie kursującą ciuchcią „Strzała Południa”.

 

Przysietnica koło Brzozowa to malownicze miejsce na Pogórzu Dynowskim, doskonała baza wypadowa w Bieszczady. Na tym terenie znajduje się również sporo atrakcji dla miłośników turystyki konnej – liczne stadniny oferują przejażdżki konne, a wśród nich szczególnie polecana jest stadnina koni huculskich w ośrodku „Czardworek”. Teren wokół jest idealny do uprawiania zarówno turystyki konnej, jak i pieszej oraz rowerowej. Ponadto organizowane są wycieczki rowerowe szlakami zabytków.

 

Na terenie Leśnictwa Podlesie znajduje się ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Brzozów – Zdrój” (2 km na zachód od Brzozowa). Jest to oznakowana, 3-kilometrowa trasa z 15 przystankami edukacyjnymi i 2 stanowiskami osobliwości florystycznych.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego powiatu brzozowskiego, gdzie piękno natury przeplata się z bogatą historią, tradycja jest ciągle żywa, a ludzie gospodarni. W wielu miejscowościach znajdują się cenne pamiątki nierzadko burzliwych dziejów regionu. Naszą dumą są światowej klasy zabytki – drewniane kościoły w Bliznem i Haczowie, najstarsza w kraju drewniana cerkiew w Uluczu, kolegiata w Brzozowie oraz bazylika w Starej Wsi. Stanowią one ozdobę malowniczych krajobrazów i czystej przyrody, która jest prawdziwym bogactwem powiatu. Liczne pasma wzgórz (dochodzących do 500 m n.p.m.) przedzielają doliny rzek i potoków. Dzięki temu powiat brzozowski jest znakomitym miejscem do wypoczynku.

 

Przyroda umożliwia różnorodne formy rekreacji. Można poznać urocze zakątki powiatu przemierzając go pieszo, rowerem, samochodem, motocyklem, a także konno lub kajakiem. Coś dla siebie znajdą tu zarówno pasjonaci przyrody i historii, wędkarze, myśliwi, grzybiarze, jak też wszyscy, którzy pragną spędzić wolny czas w ciszy i spokoju.

 

Wierzymy, że pobyt w naszej małej ojczyźnie dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć. Jednocześnie mamy nadzieję, że zechcą Państwo ponownie nas odwiedzić, a w przyszłości, być może, na trwałe związać się z przyjazną ziemią brzozowską.

Nasze atrakcje

Agencja Turystyczno-Usługowa „Bawdim”

  •   Przysietnica 883, 36-200 Brzozów

  •    E-mail: info@bieszczady.com.pl

    

 

  •    +48 13 434 15 19

  •    +48 13 434 01 71

  •    +48 13 434 96 41

 

  •    +48 600 047 199

  •    +48 604 266 576

  •    Faks: +48 13 434 96 42

Napisz do nas© Copyright 2017 by bieszczady.com.pl

<!--
-->