"STOLICA BIESZCZAD"

SPRAWDŹ JAK WIELE OFERUJE

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne są najdalej wysuniętym na południowy wschód ośrodkiem miejskim w Polsce, powszechnie uważanym za „Stolicę Bieszczad”. Liczne atrakcje turystyczne i zaplecze okołoturystyczne wpływają pozytywnie na wizerunek gminy Ustrzyki Dolne jako gminy turystycznej.

 

Przez miasto przebiega europejski dział wodny z rzeką Strwiąż, która należy do zlewiska Morza Czarnego. Od północy i wschodu miasto otacza pasmo Gór Słonnych z licznymi rezerwatami i pomnikami przyrody. Na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej z wyznakowanymi szlakami turystycznymi. Teren gminy nadaje się także do uprawiania turystyki konnej, a położony niedaleko Zalew Soliński, do którego ma dostęp ustrzycka gmina, stwarza wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych.

 

Dzięki śródgórskiemu położeniu i odpowiedniemu klimatowi (długi okres zalegania śniegu), Ustrzyki Dolne mają dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Dysponują wyciągami na zboczach okolicznych gór, trasami biegowymi, zjazdowymi i spacerowymi. Organizowane są tu zarówno ogólnopolskie zawody sportowe, jak i imprezy o charakterze rekreacyjnym.

 

Na terenie gminy Ustrzyki Dolne znajdują się 2 stacje narciarskie na Gromadzyniu i Laworcie oraz wyciągi narciarskie na stoku Małego Króla w Ustrzykach, w Ropience i Arłamowie. Stacja narciarska „Laworta” jest największym i jedynym w Bieszczadach wyciągiem krzesełkowym. Trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Oprócz tras zjazdowych znajdują się jeszcze trasy biegowe zaliczane do najlepszych w Polsce. Stacja narciarska „Gromadzyń” posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe, natomiast w Arłamowie znajdują się dwa wyciągi orczykowe (podwójne), które tworzą trzy trasy zjazdowe.

 

Teren Ustrzyk Dolnych i okolic posiada trasy spacerowe, rowerowe, szlaki konne. Ciekawym szlakiem dla miłośników uprawiania turystyki konnej jest „Bieszczadzki Trakt”, który pozwala na zwiedzanie z końskiego grzbietu całych Bieszczadów. Większość tras przebiega tutaj drogami leśnymi i łąkowymi.

 

Godnym polecenia jest szlak turystyczny „Okolice Ustrzyk Dolnych” po dzikich zakątkach Przedgórza Bieszczadzkiego, który można przemierzyć również rowerem. Na trasie znajduje się wiele miejsc do odpoczynku nad czystym potokiem. Dolina obecnie jest siedliskiem wielu chronionych zwierząt. Spędzając czas w Ustrzykach Dolnych warto odwiedzić Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym znajdują się niepowtarzalne ekspozycje.

 

Jedną z największych atrakcji w Ustrzykach Dolnych staje się „Muzeum Młynarstwa i Wsi”. O jego znaczeniu decyduje to, że jest jedynym takim muzeum w południowej części Polski. Nie bez znaczenia jest również jego położenie, ponieważ znajduje się przy drodze prowadzącej do najbardziej znanych miejsc w Bieszczadach: Połonin i Jeziora Solińskiego. Dodatkowo w jego pobliżu można zwiedzić Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej w Jasieniu, a w promieniu kilku kilometrów znajdują się zabytkowe drewniane kościoły jak również Ekomuzeum na ścieżce historycznej o nazwie „Tropiciele zaginionych śladów”.

Nasze atrakcje

Agencja Turystyczno-Usługowa „Bawdim”

  •   Przysietnica 883, 36-200 Brzozów

  •    E-mail: info@bieszczady.com.pl

    

 

  •    +48 13 434 15 19

  •    +48 13 434 01 71

  •    +48 13 434 96 41

 

  •    +48 600 047 199

  •    +48 604 266 576

  •    Faks: +48 13 434 96 42

Napisz do nas© Copyright 2017 by bieszczady.com.pl

<!--
-->